PRESENTATION OUTLINE
JABRI MOWS LAWN FOR 6.45 AN HOUR. IF HE SPENDS 7 HOURS MOWING LAWN IN 1 WEEKEND, HOW MUCH MONEY WILL HE EARN
Over the course of four hours, the baker prepared 43 pans of strudel. Approximately how many pans were prepared in 1 hour?
Bennett purchased 5 pounds of apples for $4.50. what was the price per pound?
Treori buys 4 apples for $1.12. At the same price how many apples can he buy for $2.52?
Which ratio is not equivalent to 1:3
Which proportion is equivalent to ab = fh