1 of 13

Slide Notes

DownloadGo Live

,,MAŽASIS TRIKREPŠIS“

Published on Feb 17, 2016

No Description

PRESENTATION OUTLINE

,,MAŽASIS TRIKREPŠIS“

2015m.

Piterbasket (trikrepšis) – naujas sportinis žaidimas, primenantis šiuolaikinį krepšinį.

Photo by bearepresa

Nuo įprasto krepšinio žaidimas skiriasi tuo, kad dalyvauja po tris kiekvienos komandos žaidėjus, žaidimas vyksta apskritoje aikštelėje su koncentriniais ženklinimais.


• Komandą sudaro 3 pagrindiniai ir 2 atsarginiai žaidėjai. Vienas žaidėjas – kapitonas;
• Kiekvienos komandos žaidėjai turi savo skiriamuosius ženklus;
• Žaidžiama krepšinio kamuoliu Nr.3;
• Aikštelės spindulys – 400 cm;
• Baudos linijos – lygiagrečiai krepšinio lankų projekcijai, prieš kiekvieną iš 3 krepšių, 200 cm nuo kiekvieno lanko centro;

Photo by compscigrad

Apskritimo centre – stovas, ant jo pritvirtintos trys standartinės krepšinio lentos, sudarančios lygiakraštį trikampį.

• Krepšio lanko aukštis – 170 – 200 cm (priklausomai nuo amžiaus grupės; tą leidžia padaryti teleskopinis krepšių stovas);

Žaidžiama 3 kėlinius po 5 min. Tarp kėlinių – 5 min. pertrauka;

Photo by Wha'ppen

Kamuolį galima perduoti, varyti viena ranka įvairiomis kryptimis.

Photo by gus_estrella

Su kamuoliu vaikas gali žengti ne daugiau kaip tris žingsnius, po to turi kamuolį perduoti, mesti ar atlikti kitokį veiksmą.

Photo by Orin Zebest

Metimas įskaitomas, kai kamuolys įkrinta į krepšį iš viršaus.

• Po sėkmingos varžovų atakos kamuolys įmetamas į žaidimą iš už išorinio rato linijos, esančios arčiausiai to krepšio, į kurį buvo pelnyti taškai;
• Baudos metimai pradedami komandai gavus 4-ąją pražangą, arba žaidžiant labai grubiai (už drausmės pažeidimus, ginčus su teisėjais, sąmoningą grubumą žaidėjų (esančių aikštėje ar sėdinčių ant atsarginių suolelio) ar trenerių atžvilgiu.
Photo by gus_estrella

Nugali ta komanda, kuri surenka daugiau taškų.

Mokymo procesui paįvairinti ir padaryti įdomesniu rekomenduojamos estafetės, kurias treneris gali adaptuoti savo grupės amžiaus vaikams jas lengvindamas arba sunkindamas.

1. Komandos išsirikiuoja voromis prie starto linijų – kiekviena komanda prie savosios, prieš vieną iš 3 krepšių. Pirmieji komandų nariai turi po krepšinio kamuolį. Po signalo jie atlieka metimą į krepšį, pagauna savo kamuolį ir, perdavę savo komandos draugui, stoja į voros galą. Metimą atlieka sekantis komandos narys.
2. Komandos išsirikiuoja voromis prie starto linijų – kiekviena komanda prie savosios, prieš vieną iš 3 krepšių. Visi komandos nariai stovi kojomis žergtai. Paskutinieji komandų nariai turi po krepšinio kamuolį. Po signalo paskutinieji komandų nariai siunčia kamuolį pro žergtas kojas į priekį, pirmasis stovintis komandos narys gavęs kamuolį, atlieka metimą į krepšį, pagavę kamuolį bėga į voros galą ir vėl perduoda kamuolį į priekį. Užduotį atlieką paeiliui visi komandos nariai.
Photo by anieto2k

Atlikdami estafetes vaikai gali tobulinti atskirus technikos elementus, ugdyti komandiškumo jausmą, palenktyniauti.

3. Komandos išsirikiuoja voromis prie starto linijų – kiekviena komanda prie savosios, prieš vieną iš 3 krepšių. Pirmieji komandų nariai turi po krepšinio kamuolį. Po signalo pirmieji komandų nariai iškeltomis aukštyn rankomis virš galvų perduoda kamuolį į voros galą, paskutinysis narys gavęs kamuolį bėga į voros priekį, atlieka metimą ir, pagavęs kamuolį vėl perduoda nurodytu būdu.
4.  Komandos išsirikiuoja voromis prie starto linijų – kiekviena komanda prie savosios, prieš vieną iš 3 krepšių. Tarp starto linijos ir krepšio pastatytos 3 kliūtys. Pirmieji komandų nariai turi po krepšinio kamuolį. Po signalo pirmieji komandų nariai varosi kamuolį ranka gyvatėle apie visas kliūtis ir atlieka metimą į krepšį. Pagavę savo kamuolį tiesia linija parsivaro kamuolį atgal ir perduoda komandos draugui, kuris kartoja užduotį.
Photo by mikecogh

Metodinė medžiaga parinkta remiantis:

Daiva Statkevičienė MAŽASIS TRIKREPŠIS PITERBASKET
Photo by jenny downing

Untitled Slide