1 of 9

Slide Notes

DownloadGo Live

Презентація за темою:

Published on Nov 30, 2021

No Description

PRESENTATION OUTLINE

Психографический аналіз дозволяє продавцям зрозуміти, яких стилів життя дотримуються покупці їх продукції. А це, у свою чергу, дає можливість більш ефективно спілкуватися з представниками різних сегментів

Найбільш відомою сьогодні методикою опису та вимірювання стилів життя споживачів є модель VALS (values and life styles). Творець моделі VALS А. Мітчелл встановив, що соціальні зміни визначаються розвитком і зміною цінностей окремого індивідуума протягом усього його життя.

Модель VALS заснована на теорії потреб А. Маслоу і ділить споживачів на 9 сегментів, об'єднаних в три групи: 1) керуються зовнішніми факторами, 2) керуються внутрішніми чинниками, 3) керуються потребами. Кожен сегмент характеризується власними цінностями і стилем життя, демографічними характеристиками і зразками купівельної поведінки.

Модель VALS 2 більшою мірою, ніж попередня, орієнтована на діяльність і інтереси і ділить споживачів на 8 сегментів за двома напрямками

Орієнтація поведінки - споживачі, орієнтовані на принцип, засновують вибір більше на своїх віруваннях / переконаннях, ніж на почуттях, події або бажанні схвалення.
Споживачі, орієнтовані на статус, роблять вибір на основі свого сприйняття - чи схвалять інші їх покупки. Споживачі, орієнтовані на дію, приймають рішення, виходячи зі своїх бажань фізичної активності, різноманітності і готовності прийняти ризик;

Ресурси споживачів - фінансові, матеріальні, інформаційні, фізичні та психологічні.

Модель базується на стійких цінностях і відносинах споживачів. Віднесення споживачів до конкретного типу виробляється на основі заходи їх згоди або незгоди з 42 твердженнями.
Недолік моделі - орієнтація переважно на американське суспільство, а також індивідуальний характер вимірювача (у той час як більшість споживчих рішень приймається домогосподарством, а не індивідуумом), неабсолютності зв'язок з продуктами і ситуаціями використання - споживачі нерідко приписують собі більше одного стилю життя.

Модель LOV (list of values), розроблена Л. Калем, містить перелік дев'яти цінностей, які респонденти ранжирують за значимістю:

ЦІННОСТІ

  • самореалізація; хвилювання; почуття досягнення; самоповагу; почуття приналежності; бути шанованою; безпека; забава і задоволення; теплі відносини з іншими.

Фахівці з маркетингу використовують саму значиму цінність для віднесення споживачів до відповідних сегментах. Доповнений демографічною інформацією метод LOV досить результативним. На основі системи латентних цінностей він дозволяє ідентифікувати ринкові сегменти, замість того щоб використовувати апріорно задані сегменти. Метод LOV використовується для диференціації споживачів за умовою орієнтації: